A A A

Zjeżdżali na byle czym

W niedzielę 30 stycznia odbył się Wiślicki Zjazd na „Byle Czym”. Imprezę zorganizowała młodzież zrzeszona w Młodzieżowym Stowarzyszeniu Promocji Wiślicy przy współpracy z Radą Sołecką.

Już od godziny 14:30 chętni do wzięcia udziału wpisywali się na listę uczestników i odbierali numery startowe.

W zawodach wzięło udział 19 śnieżnych pojazdów. Zawodnicy wykazali się wielką pomysłowością, tak w przygotowanym sprzęcie jak i strojach.

W komisji sędziowskiej zasiadali: Jan Zabłocki (przedstawiciel RS), Katarzyna Kałuża (przedstawiciel MSPW), Anna Bylok (przedstawiciel publiczności).

Nagrody w postaci pucharów ufundowanych przez Radę Sołecką rozdano w kategoriach: najciekawszy pojazd oraz najstarszy i najmłodszy zawodnik z najciekawszym pojazdem – w tych kategoriach rozdano puchary, które otrzymali Mariusz Łukowski, Ryszard Kałuża i Mateusz Szymala, zaś Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wiślicy otrzymały wyróżnienie w postaci „złotych nart”, wykonanych przez mieszkańca Wiślicy Pana Gawlasa.

Dopisała też publiczność, która tłumnie zebrała się wzdłuż trasy zjazdowej.

Po zawodach uczestnicy i widzowie ogrzewali się przy ognisku, a w bufecie, który obficie zaopatrzyli organizatorzy można było się posilić i rozgrzać gorącą herbatą.

Impreza odbyła się już po raz drugi i jak mówi młodzież na stałe weszła w kalendarz imprez organizowanych przez Stowarzyszenie, którego członkowie dziękują Klubowi Sportowemu z Wiślicy za dostarczenie i ufundowanie pieczywa, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za udostępnienie sprzętu gastronomicznego, Strażakom z OSP Wiślica za zabezpieczenie trasy zjazdu i czuwanie nad bezpieczeństwem imprezy oraz Radzie Sołeckiej za ufundowanie pucharów.

zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym zjazd na byle czym