A A A

„Wielki Bal Księżniczek 2011”

9 lutego w Przedszkolu Publicznym w Wiślicy odbył się bal karnawałowy. W tym roku była to wyjątkowa zabawa, ponieważ przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiego programu „Wielki Bal Księżniczek 2011”.

Aby wziąć udział w akcji należało zarejestrować przedszkole na specjalnej stronie  internetowej. Po rejestracji dzieci otrzymały  specjalną paczkę z dekoracjami sali balowej, które pomogły wyczarować magiczną atmosferę: plakaty, aby powiadomić o balu rodziców oraz dyplomy dla zwycięzców balowych zabaw. Dzieci zainspirowane pomysłem same wykonały ciekawe elementy dekoracji, które dodatkowo upiększyły naszą salą balową.

Jednak początkiem naszych przygotowań był wyjazd do kina na projekcję filmu „Zaplątani”, na podstawie którego oparty był pomysł „Wielkiego Balu Księżniczek 2011”. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obejrzały film, po projekcji którego już planowały swoje karnawałowe stroje.

„Wielki Bal Księżniczek 2011” był  znakomitym pomysłem na przeobrażenie tradycyjnego balu karnawałowego w wyjątkowy bal, który przeniósł  dzieci w baśniowy świat marzeń oraz pozwolił choć na chwilę wcielić się w ulubione postacie z bajek Disneya i dostarczył im wiele wrażeń i uśmiechów.

Oprócz świetnej zabawy dzieci brały udział w biciu rekordu Disneya na największy bal księżniczek na świecie!

Przedszkolaki wraz z paniami przygotowały piękną kronikę , która nie tylko była pamiątką z tego ważnego wydarzenia, ale udokumentowaniem pracy włożonej w przygotowanie i przeprowadzenie balu. Kronika została wysłana  na konkurs ogłoszony przez organizatora.  Z zaciekawieniem czekamy na jego wyniki.

Opracowała

Katarzyna Hupert