A A A

Sezon zakończony, nagrody rozdane !!!

Raz w roku w grudniu hodowcy gołębi pocztowych z sekcji Wiślica spotykają się, aby uczcić zakończenie rocznej rywalizacji i rozdać nagrody.

Właśnie takie spotkanie odbyło się 04.12.2010 r., na którym panowie omawiali walory swoich ptaków, metody odżywiania i problemy z tym związane, ale przede wszystkim zostali uhonorowani nagrodami za tegoroczną rywalizację.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością zaproszeni gości: Prezes Oddziału Skoczów Pan Eugeniusz Ferek oraz sołtys Wiślicy Pan Jan Zabłocki.

Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach.

W kategorii gołębi starych: mistrzem został Józef Kubaczka, I v-ce mistrzem – Henryk Waszut, II v-ce mistrzem spółka - Mieczysław Legierski i Jan Klose.

Tytułem I przodownika uhonorowano Romana Ślezaka, II przodownikiem został Jarosław Gawlas, a trzecim Rudolf Hubczyk.

Nagrodę najlepszego lotnika (10 konkursów zaliczonych przez jednego gołębia), otrzymał Henryk Waszut.

Puchar „Najlepszy z lotów zagranicznych” otrzymał Józef Kubaczka.

W kategorii gołębi młodych mistrzowską pozycję zajął Henryk Waszut, I v-ce mistrzami zostali spółka - Mieczysław Legierski i Jan Klose, zaś II v-ce mistrzami spółka – Bogdan Motyka i Janusz Cypcer.

Czwarte miejsce w tej konkurencji zajął Józef Kubaczka, piąte miejsce Erwin Kałuża, zaś na VI miejscu uplasowani się Jan Nowoczek i Leszek Śliż.

Tytuł najlepszego lotnika wśród gołębi młodych wywalczył Henryk Waszut.

Sołtys wsi Wiślica ufundował puchar za najlepszy wynik wśród gołębi starych i młodych, który został wręczony przez fundatora Panu Józefowi Kubaczka.