A A A

Płonął basen !!!

26 listopada około godziny 22 mieszkańcy Wiślicy usłyszeli sygnał syreny alarmowej w jednostce staży pożarnej w Wiślicy. Została uruchomiona w ramach systemu alarmowego przez dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania w Ustroniu.

Po nawiązaniu łączności radiowej okazało się, że „płonie” kryta pływalnia „DELFIN” w Skoczowie. Na miejsce natychmiast udała się jedna sekcja OSP z Wiślicy w sile załogi 7 osób dowodzona przez zastępcę prezesa Ryszarda Kałuże. Po dotarciu na miejsce akcji sekcji zostały przydzielone zadania. Załoga miała zbudować stanowisko wodne na rzece Wiśle i zasilać samochody gaśnicze w wodę. Na miejsce akcji dojeżdżały kolejne zastępy straży pożarnej z całej Gminy. Z obiektu basenu zostały ewakuowane dwie osoby, którym pomocy udzielili strażacy ratownicy.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia zorganizowane przez Komendanta Miejsko – Gminnego Straży Pożarnych w Skoczowie. Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności i obsługi sprzętu oraz współpraca z innymi jednostkami OSP. W ćwiczeniach brały udział jednostki OSP: Skoczów, Ochaby, Wiślica, Kiczyce, Pierściec, Kiczyce, Pogórze, Bładnice.

Jacek Krużołek

 


OSP WIŚLICA w akcji


OSP WIŚLICA w akcji

OSP WIŚLICA w akcji

OSP WIŚLICA w akcji

foto: www.ox.pl