A A A

Mali artyści

Do przedszkola w Wiślicy uczęszcza obecnie 24 dzieci: cztery trzylatki, sześcioro czterolatków, ośmioro pięciolatków i sześcioro sześciolatków. Warto przyjrzeć się tym dzieciom, ponieważ pod czujnym okiem nauczycielek, Katarzyny Hupert i Anny Palarczyk oraz woźnej Pani Krystyny Krużołek rosną nam mali artyści.

Od lat w okresie świąt Bożego Narodzenia wystawiają tradycyjne jasełka wcielając się w postacie Maryji, Józefa, pastuszków, aniołków, a w tym roku był nawet górnik i krawcowa, kucharka, lekarka i kwiaciarka. Każde dziecko przyniosło Małemu Jezusowi dar, a przede wszystkim, jak mówią dzieci, swe dobre i czyste serca.

Od czterech lat Rada Sołecka Wiślicy organizuje w styczniu Dzień Seniora, które nasze dzieci uświetniają przygotowanym przez siebie programem z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. I tym razem program był przebogaty. Poprzez piosenki i wiersze dzieci opowiadały o swoich cudownych babciach i dziadkach. A podziwiając przygotowane tańce, które z wdziękiem prezentowały, łezki toczyły się z oczu naszych sędziwych mieszkańców. Punktem kulminacyjnych był kończący występ koncert na dzwonki i grzechotki, który dzieci wykonały z prawdziwa wirtuozeria.

Zawsze też mają dla gości prezenty własnoręcznie wykonane. W tym roku obdarowały zebranych pięknymi papierowymi kwiatkami.

Ci mali artyści nie znają, co to trema i z profesjonalizmem godnym mistrza wychodzą z każdej opresji. Nawet zakłócenia w dostawie prądu nie spowodowały zbytniego zamieszania, a wzruszenie zebranych i zachwyt w ich oczach potwierdziły tylko, że rosną nam artystyczne talenty.

 

mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści mali artyści