A A A
 • II Manewry Pierwszej Pomocy „WIŚLICA 2016”

  14 maja w Wiślicy miało miejsce niecodzienne wydarzenie, a były to „manewry pierwszej pomocy”, w których udział wzięli uczniowie szkół oraz członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

   

 • Społeczeństwo wspiera strażaków ochotników!!

  Dużym zaskoczeniem była dla strażaków z OSP Wiślica suma jak wpłynęła na ich konto za sprawą
  1% podatku.

   

 • KIERMASZ to ważny dzień dla Wiśliczan

  Pierwsza niedziela wrzenia to tradycyjnie święto plonów w Wiślicy. Trudno nazwać je dożynkami, bo od wielu lat nie ma tu tradycyjnych korowodów ani towarzyszących im festynów. Mimo to tradycja kiermaszu zachowała się do dziś.

 • Nawałnica siała zniszczenie

  21 interwencji strażaków z Wiślicy w tym 15 w naszej miejscowości, to bilans, jaki uzyskali druhowie z OSP Wiślica 8 lipca 2015r po przejściu burzy z silnym wiatrem. Rankiem 8 lipca nasz region nawiedziła potężna burza. Z powodu braku prądu strażacy nie mogli uruchomić syreny alarmowej, żeby powiadomić druhów o konieczności stawienia się do strażnicy, wszyscy druhowie informowani byli telefonicznie.

   

 • Hydranty w Wiślicy sprawne

  Po interwencji Urzędu Miejskiego w Skoczowie oraz Rady Sołeckiej w Wiślicy udało się przeprowadzić kontrolę sieci hydrantowej na terenie wsi.

 • Samochód dla druhów

  W kwietniu OSP Wiślica wzbogaciła się o samochód VW Golf 3

 • Śmieci posprzątane !

  18 kwietna mieszkańcy Wiślicy, jak co roku przystąpili do sprzątania poboczy dróg, na których zalegały śmieci. W sprzątaniu udział wzięło 30 osób, 6 dorosłych i 24 dzieci. Efektem tej akcji było zebranie 27 dużych worków śmieci, opony oraz innych odpady wielkogabarytowe. Po wykonanej pracy wszyscy zostali poczęstowani ciepłą herbatą i kiełbasą. Między uczestnikami rozlosowano trzy nagrody książkowe, nagrodzeni zostali: Kacper Kocoń, Mateusz Hałat oraz Klaudia Łomozik. Rada Sołecka wraz z Sołtysem serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasza wieś stała się piękniejsza.

   

 • Zmiany w Zarządzie OSP Wiślica konieczne

  07 lutego odbyło się Walne Zebranie członków jednostki OSP Wiślica. Zebranie miało charakter sprawozdawczy, na którym przedstawiono pracę strażaków za rok 2014 i plany na przyszłość.

   

 • Wiśliczanie znowu nie zawiedli

   

  Drugie miejsce zajęła Wiślica w rozgrywkach X SPARTAKIADY SPORTOWO-REKREACYJNEJ SOŁECTW GMINY SKOCZÓW, która odbyła się w Wilamowicach w sobotę 9 lipca.

 • Odkurzona sztuka cerowania

  W czwartek 21 lipca Wiśliczanki wzięły udział w spotkaniu Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Skoczów i Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych TRYUMF z okazji trwających LIPOWYCH DNI w Harbutowicach.

 • Festyn strażacki z atrakcjami

  6 sierpnia strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiślicy zorganizowali mieszkańcom wsi niecodzienną zabawę.

 • Dożynki 2011

  W sobotę 03 września w Skoczowie odbyły się gminno–powiatowe dożynki, w których udział wzięli również Wiśliczanie.

 • Dzień Dziecka na sportowo

  Wiele atrakcji organizatorzy przygotowali dzieciom z okazji ich święta

 • Placki z wyrzoskami i nalewka Ciotki Sztefki

  Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wiślicy miały swoje stoisko gastronomiczne na rynku podczas 44 Dni Skoczowa, które odbyły się w dniach 10-12 czerwca.

 • Wielki Bal Księżniczek

  9 lutego w Przedszkolu Publicznym w Wiślicy odbył się bal karnawałowy. W tym roku była to wyjątkowa zabawa, ponieważ przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiego programu „Wielki Bal Księżniczek 2011”.

 • Sukces wiśliczanki w konkursie „Młodzież Zapobiega Pożarom”

  05 marca w Ochabach Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod nazwą „Młodzież Zapobiega Pożarom ” – etap gminny. Jednostkę z Wiślicy reprezentowała gimnazjalistka Anna Piecha, która zajęła II miejsce w grupie uczniów szkół gimnazjalnych. Uczestnicy konkursu odpowiadali na wiele trudnych pytań związanych z pożarnictwem, na przykład: czym gasimy pożary grupy D czyli metali, ile środka gaśniczego znajduje się na samochodzie pożarniczym GBA 2,5/16.

 • Ponownie obdarzony zaufaniem !!!

  Na Wiejskim Zebraniu Sprawozdawczo-Wyborczym, które odbyło się 02 marca br. mieszkańcy Wiślicy ponownie wybrali Jana Zabłockiego na swego sołtysa. Widać Jan Zabłocki spełnił oczekiwania mieszkańców pełniąc funkcję sołtysa w ostatnich czterech latach, ponieważ w tegorocznych wyborach nie miał kontrkandydata.

 • Nowy zarząd jednostki OSP WIŚLICA

  19 lutego bieżącego roku odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiślicy.

  W trakcie zebrania przedstawiono sprawozdanie z działalności za ubiegły rok oraz sprawozdanie finansowe. A było czym się pochwalić, bowiem w 2010 roku jednostka uczestniczyła w 47 działaniach w tym 1 pożar i 46 istotnych zagrożeń.

 • Mali artyści z Przedszkola Publicznego w Wiślicy

  Do przedszkola w Wiślicy uczęszcza obecnie 24 dzieci: cztery trzylatki, sześcioro czterolatków, ośmioro pięciolatków i sześcioro sześciolatków. Warto przyjrzeć się tym dzieciom, ponieważ pod czujnym okiem nauczycielek, Katarzyny Hupert i Anny Palarczyk oraz woźnej Pani Krystyny Krużołek rosną nam mali artyści.

 • Mieszkańcy naszej wsi w liczbach

 • Dzień Seniora w Wiślicy !!!

  W sobotę 29 stycznia 2011 r. w Sali Domu Ludowego odbyła się biesiada, na którą zaproszono seniorów wsi. Spośród 70 zaproszonych osób przybyło 31 oraz goście, wśród których byli Burmistrz Miasta Skoczowa Pani Janina Żagan, ksiądz prałat Alojzy Zuber oraz radny Jan Krużołek. Najstarsza uczestniczka 86-letnia Pani Agnieszka Kałuża obdarowana została bukietem kwiatów.

 • ZAPRASZAMY NA II WIŚLICKI ZJAZD NA BYLE CZYM !!!

 • Zjeżdżali na byle czym !!!

  W niedzielę 30 stycznia odbył się Wiślicki Zjazd na „Byle Czym”. Imprezę zorganizowała młodzież zrzeszona w Młodzieżowym Stowarzyszeniu Promocji Wiślicy przy współpracy z Radą Sołecką.

 • Odnowiona remiza OSP Wiślica

  Remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiślicy mieści się w budynku Domu Ludowego, którego budowę zakończono w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Poza drobnymi pracami typu sprzątanie i poprawki malarskie nic się w niej nie zmieniało. Obecnie jednak strażacy mogą poszczycić się wyremontowanym wnętrzem remizy, którą własnymi siłami odnowili w ubiegłym roku.

 • Katarzyna Kałuża - talent grudnia w Piwnicy Rozmaitości

  W ramach cyklu wieczorów pt. „Pokaż swój talent” organizowanych przez Piwnicę Rozmaitości w Skoczowie w dniu 29 grudnia 2010 prezentowała swe obrazy młoda artystka Katarzyna Kałuża.

 • Tradycja kolędowania powróciła !!!

  Z nowym wiekiem tradycja zanikła i przez wiele lat na próżno panny wyglądały kolędników. W tym roku pojawiła się nadzieja na odnowę tradycji dzięki grupie przyjaciół, którzy postanowili mile spożytkować czas wolny od nauki.

 • Sukces kulinarny gospodyń z Wiślicy !!!

  17 grudnia 2010 roku Koło Gospodyń Wiejskich z Wiślicy, jako jedyne Koło z Gminy Skoczów, wzięło udział w REGIONALNYM KONKURSIE WYROBÓW KULINARNYCH NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA organizowanym przed Miejski Dom Kultury „Prażakówka” w Ustroniu.

 • Sezon zakończony, nagrody rozdane !!!

  Raz w roku w grudniu hodowcy gołębi pocztowych z sekcji Wiślica spotykają się, aby uczcić zakończenie rocznej rywalizacji i rozdać nagrody.

  Właśnie takie spotkanie odbyło się 04.12.2010 r., na którym panowie omawiali walory swoich ptaków, metody odżywiania i problemy z tym związane, ale przede wszystkim zostali uhonorowani nagrodami za tegoroczną rywalizację.

 • Sukces sportowy strażaków z Wiślicy

  W sobotę 3 grudnia 2010 r. w kręgielni Krytej Pływalni „DELFIN” w Skoczowie odbył się turniej pomiędzy jednostkami OSP z całej gminy Skoczów. W turnieju udział wzięły jednostki OSP : Skoczów, Wiślica,  zakładowa OSP Teksid Poland, Bładnice, Kiczyce, Kowale, Ochaby, Pierściec.

 • Płonął basen w Skoczowie!!!

  26 listopada około godziny 22 mieszkańcy Wiślicy usłyszeli sygnał syreny alarmowej w jednostce staży pożarnej w Wiślicy. Została uruchomiona w ramach systemu alarmowego przez dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania w Ustroniu.

  Po nawiązaniu łączności radiowej okazało się, że „płonie” kryta pływalnia „DELFIN” w Skoczowie. Na miejsce natychmiast udała się jedna sekcja OSP z Wiślicy w sile załogi 7 osób dowodzona przez zastępcę prezesa Ryszarda Kałuże. Po dotarciu na miejsce akcji sekcji zostały przydzielone zadania. Załoga miała zbudować stanowisko wodne na rzece Wiśle i zasilać samochody gaśnicze w wodę. Na miejsce akcji dojeżdżały kolejne zastępy straży pożarnej z całej Gminy. Z obiektu basenu zostały ewakuowane dwie osoby, którym pomocy udzielili strażacy ratownicy.